پژو ۳۰۸
پژو ۳۰۸ نسل دوم، نسخهٔ GTi
تولیدکننده فرانسه پژو
تاریخ تولید از ۲۰۰۷

پژو ۳۰۸ (Peugeot 308) یک خودروی خانوادگی کوچک (در کلاس C) است که توسط پژو تولید می‌شود. این خودرو در ۵ ژوئن ۲۰۰۷ رونمایی گردید و در سپتامبر همان سال به بازار ارائه شد. توسعه این خودرو با نام پروژه T7 انجام شد و این خودرو اولین مدل از نسل هشتم (X08) محصولات پژو می‌باشد. طیف وسیعی از موتورهای بنزینی و دیزل برای ۳۰۸ قابل نصب است. در مارس سال ۲۰۱۱ بر روی ۳۰۸ فیس لیفتی انجام شد و در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش درآمد. نسل دوم این خودرو با چهره و امکاناتی کاملاً متفاوت در پاییز سال ۲۰۱۳ معرفی شد و توانست در سال ۲۰۱۴ مقام خودروی سال اروپا را کسب کند.

تاریخچه

پژو ۳۰۸ از سبک طراحی خودروی کانسپت پژو ۹۰۷ در چراغ‌ها، خطوط دینامیکی و آیرودینامیکی بهره می‌برد. این موضوع به دلیل آنست که طراحی این دو خودرو به صورت موازی و توسط تیم طراحی با سرپرستی جرارد وِلتر پیش می‌رفت. در زمینهٔ کیفیت و محصول نهایی، پژو خودروسازان آلمانی به ویژه آئودی را هدف گرفته بود؛ مخصوصاً مدل آئودی ای۳ که هم کلاس و هم قیمت این خودرو نیز بود.

در سپتامبر ۲۰۰۷، مدل ۵ در هاچ بک آن معرفی و جایگزین پژو ۳۰۷ شد. پس از آن در دسامبر همان سال مدل ۳ درب و در آوریل ۲۰۰۸ مدل استیشن واگن آن معرفی شد. در ادامهٔ جایگزینی‌ها، پژو ۳۰۸ سی سی در مارس ۲۰۰۹ به عنوان جایگزین پژو ۳۰۷ سی سی معرفی شد. در سپتامبر سال ۲۰۰۷از کانسپت پژو ۳۰۸ آر سی زد در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شده بود که یک خودروی کوپه اسپرت براساس پژو ۳۰۸ بود که در نوامبر ۲۰۰۹ با حذف نام ۳۰۸ از آن، با نام پژو آر سی زد تولید شد.

در سال ۲۰۱۰ تولید نسخهٔ ۳درب آن متوقف می‌شود و در نهایت در سال ۲۰۱۱، نسل دوم آن با امکانات متفاوت نسبت به نسل اول و موتورهای جدیدتر معرفی می‌گردد.

نسل اول (۲۰۰۷–۲۰۱۳)

پژو ۳۰۸ (T7)
پژو ۳۰۸ نسل اول، فاز یک
تولیدکننده فرانسه پژو
تاریخ تولید فاز اول: از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱
فاز دوم: از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳
مکان تولید فرانسه مولوز، فرانسه
فرانسه سوشو، فرانسه
چین ووهان، چین
مالزی کداح، مالزی
اندونزی جاکارتا، اندونزی
آرژانتین ال پالومار، آرژانتین
روسیه کالوگا، روسیه
کلاس خودروی خانوادگی کوچک
نوع بدنه ۳ و ۵ درب هاچ بک
۴ درب سدان (چین)
۵ درب استیشن
۲ درب کروک
طرح خودروهای موتور جلو-محور جلو
پلت‌فرم PSA PF2
موتور موتورهای بنزینی:
۱٫۴ لیتری EP3
۱٫۴ لیتری EP3 C
۱٫۶ لیتری TU5JP4 (مخصوص بازار چین)
۱٫۶ لیتری EP6
۱٫۶ لیتری EP6 C
۱٫۶ لیتری EP6 FDTMB
۱٫۶ لیتری EP6 DT
۱٫۶ لیتری EP6 CDTM
۱٫۶ لیتری EP6 DTS
۱٫۶ لیتری EP6 CDTX
۲٫۰ لیتری EW10 (مخصوص بازار چین)
موتورهای دیزل:
۱٫۶ لیتری DV6 ATED4
۱٫۶ لیتری DV6 DTED
۱٫۶ لیتری DV6 TED4
۱٫۶ لیتری DV6
۱٫۶ لیتری DV6 CTED
۱٫۶ لیتری DV6 CTED
۲٫۰ لیتری DW10 BTED4
۲٫۰ لیتری DW10 BTED4E5
۲٫۰ لیتری DW10 DTED4
۲٫۰ لیتری DW10 CTED4
جعبه دنده ۵ و ۶ دنده دستی
۶ دنده نیمه اتوماتیک
۴ و ۶ دنده اتوماتیک
فاصله بین دو محور هاچ بک: ۲٬۶۰۸ میلیمتر
استیشن: ۲٬۷۰۶ میلیمتر
طول هاچ بک: ۴٫۲۷۶ میلیمتر
استیشن: ۴٫۵۰۰ میلیمتر
عرض هاچ بک: ۱٫۸۱۵ میلیمتر
استیشن: ۱٫۸۱۵ میلیمتر
ارتفاع هاچ بک: ۱٫۴۹۸ میلیمتر
استیشن: ۱٫۵۶۴ میلیمتر
وزن از ۱٬۳۲۲ تا ۱٬۴۲۰ کیلوگرم
مدل پیشین پژو ۳۰۷
مدل بعدی پژو ۳۰۸ نسل دوم
۳۰۸ نسل اول، فاز دوم

پژو ۳۰۸ به عنوان جانشین پژو ۳۰۷ در ۵ ژوئن ۲۰۰۷ به بازارهای جهانی معرفی شد. فاز یک این خودرو دارای ضریب درگ ۰٫۲۹ بود که در فاز دوم، به مقدار ۰٫۲۸ رسید.

تولید این خودرو در سوشو و مولوز فرانسه آغاز شد، بعداً خطوط تولید آن در سال ۲۰۱۰ در روسیه و ۲۰۱۲ در آرژانتین راه اندازی شد. فاز یک این خودرو دربین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ با تنوع اتاق‌های ۳ و ۵ درب هاچ بک، ۴ درب سدان (مخصوص بازار چین)، ۵ درب استیشن و ۲ درب کروک تولید شد. فاز دوم نیز در بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ تولید شد که در آن، تولید نسخهٔ ۳ درب هاچ بک متوقف شده بود. در نهایت در سال ۲۰۱۱، نسل دوم پژو ۳۰۸ با امکانات متفاوت نسبت به نسل اول و موتورهای جدیدتر معرفی گشت.

بدنه‌ها

هاچ بک، GTi

۳۰۸ هاچ بک GTi نسل اول، فاز یک

پژو ۳۰۸ نسل اول، به دو صورت هاچ بک ۵ درب و هاچ بک ۳ درب (در برخی از کشورها) قابل سفارش بود. در سال ۲۰۱۰ پژو ضمن اعلام توقف تولید مدل ۳ درب، از مدل GTi پژو ۳۰۸ (که در بازار انگلستان به GT شناخته می‌شد) رونمایی کرد که به یک موتور ۱٫۶ لیتری توربو شارژ با توان خروجی ۲۰۰ اسب بخار مجهز بود.

استیشن (SW)

۳۰۸ استیشن نسل اول، فاز یک

پژو در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در سال ۲۰۰۷، از کانسپت Peugeot 308 SW Prologue رونمایی کرد و در نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۰۸، نسخهٔ تولیدی از پژو ۳۰۸ استیشن را معرفی نمود و در تابستان همان سال تولید آن آغاز شد. پژو ۳۰۸ استیشن در دو مدل ۵ یا ۷ صندلی قابل سفارش بود. نسل اول پژو ۳۰۰۸، یک کامپکت ام‌پی‌وی بر اساس پژو ۳۰۸ استیشن بود.

کوپه روباز (CC)

۳۰۸ سی سی نسل اول، فاز یک

در بهار ۲۰۰۹، پژو ۳۰۸ سی سی که یک خودروی کوپه با سقف جمع شونده فلزی بود معرفی و جایگزین پژو ۳۰۷ سی سی شد. سقف این خودرو در عرض ۲۰ ثانیه به طور کامل جمع شده و در صندوق قرار می‌گیرد. حجم صندوق این خودرو در حالت سقف بسته ۴۶۵ لیتر و درحالت سقف باز، ۲۶۶ لیتر می‌باشد.

سدان

۳۰۸ سدان نسل اول

یک مدل چهار درب سدان از پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۱۱ مخصوص بازار چین معرفی شد. این مدل انحصارا توسط دانگفنگ موتور چین تولید می‌گردید. تولید این خودرو برروی فاز دوم از نسل اول پژو ۳۰۸ آغاز شد و در عین حال، چهرهٔ آن با نسخه فاز دوم اروپا بسیار متفاوت بود. تفاوت‌ها در فرم جلو پنجره، قطعات کرومی بدنه و فرم ال ای دی‌های چراغ‌ها بیشتر نمایان بود؛ در عین حال، داخل خودرو با مدل‌های اروپایی یکسان بود.

فاز دوم

فیس لیفت پژو ۳۰۸ برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد که شامل تغییراتی در چهره جلو و عقب خودرو می‌شد. در این فیس لیفت همچنین پژو از یک مدل هیبریدی با تکنولوژی‌های استاپ-استارت، بازیافت انرژی درحین کاهش سرعت و یک باتری هیبرید که انرژی مضاعف درحین شتاب گیری تأمین می‌کند، رونمایی نمود.

فاز دوم، بر روی تمام مدل‌های هاچ بک، SW و CC اعمال شد.

کانسپت‌ها

پژو ۳۰۸ هیبرید

شرکت روبرت بوش (شرکت) در سال ۲۰۰۷ اعلام کرد که آن شرکت قطعات مربوط به تکنولوژی هیبرید دیزل-الکتریک را برای پژو ۳۰۸ تولید می‌کند. در نمایشگاه خودروی ۲۰۰۷ فرانکفورت، پژو از یک نمونه اولیه از ۳۰۸ که از این تکنولوژی استفاده می‌کند رونمایی کرد. همچنین پژو از یک کانسپت در نمایشگاه خودروی پاریس سال ۲۰۰۸ با نام Prologue رونمایی کرد که در آن، از یک موتور دیزل برروی چرخ‌های جلو و یک موتور برقی برروی چرخ‌های عقب استفاده شده بود. این کانسپت، مقدمه ایجاد تکنولوژی HYbrid4 پژو بود.

۳۰۸ آر سی زد کوپه

کانسپت ۳۰۸ آر سی زد کوپه

در نمایشگاه خودروی ۲۰۰۷ فرانکفورت، پژو از یک کانسپت ۲+۲ کوپه بر اساس پژو ۳۰۸ با نام پژو ۳۰۸ آر سی زد رونمایی نمود. ارتفاع این کانسپت، ۱۸ میلیمتر کمتر از خودروی اصلی بود و از نظر کلاس، هم ردهٔ خودرویی مانند آئودی تی‌تی بود. مدل نهایی، در نمایشگاه سال ۲۰۰۹ فرانکفورت و با نام پژو آر سی زد رونمایی شد و در بهار سال ۲۰۱۰ تولید آن آغاز شد.

جوایز

پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۰۷ جایزه Goldene Lenkrad آلمان را از آن خود کرد. این خودرو پس از آنکه در ۹ معیار از ۱۵ معیار اصلی این جایزه امتیاز بالا کسب کرد، به عنوان بهترین خودروی خانوادگی کوچک برگزیده شد.

نسخهٔ HDi این خودرو، رکورد به صرفه‌ترین مصرف سوخت برای خودروهای درحال تولید را در رکوردهای جهانی گینس به ثبت رساند. این رکورد، در طی مسافت ۱۴٫۵۸۰ کیلومتر اندازه‌گیری، مصرف متوسط ۳٫۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را نشان می‌دهد.

ایمنی

پژو ۳۰۸ نسل اول دوبار در مؤسسه یورو ان‌سی‌ای‌پی مورد ارزیابی ایمنی در حین تصادف قرار گرفته است. اولین آن در سال ۲۰۰۷ بود که توانست ۵ ستاره از ۵ ستاره ایمنی سرنشینان در تصادفات، ۴ ستاره از ۵ ستاره ایمنی کودکان و ۳ ستاره از ۴ ستاره دربخش عابرین پیاده را از مؤسسه یورو ان‌سی‌ای‌پی شده دریافت کند. با توجه به تغییر نحوه امتیاز دهی این مؤسسه، پژو ۳۰۸ نسل اول در دومین تست خود در سال ۲۰۰۹ توانست ۵ ستاره از ۵ ستاره ایمنی سرنشینان در تصادفات معادل ۸۲٪ ایمنی برای سرنشینان، ۸۱٪ ایمنی کودکان، ۵۳٪ عابرین پیاده و ۸۳٪ در بخش ایمنی خودرو قبل از تصادف را کسب کند.

نتایج تست سال ۲۰۰۷
حفاظت از سرنشینان حفاظت از سرنشینان ۵ ستاره
ایمنی کودک ایمنی کودک ۴ ستاره
حفاظت از عابر پیاده حفاظت از عابر پیاده ۳ ستاره
نتایج تست سال ۲۰۰۹
امتیاز مجموع کسب شده از مؤسسه یورو ان‌سی‌ای‌پی
۵ ستاره
حفاظت از سرنشینان حفاظت از سرنشینان ۸۲٪
ایمنی کودک ایمنی کودک ۸۱٪
حفاظت از عابر پیاده حفاظت از عابر پیاده ۵۳٪
ایمنی فعال ایمنی فعال ۸۳٪

تعداد فروش

سال ۲۰۰۷ ۲۰۰۸ ۲۰۰۹ ۲۰۱۰ ۲۰۱۱ ۲۰۱۲ ۲۰۱۳
تعداد فروش ۸۲٬۵۰۰ ۲۹۰٬۱۰۰ ۲۵۲٬۱۰۰ ۲۲۶٬۲۰۰ ۲۰۳٬۹۹۸ ۲۵۲٬۰۳۷ ۲۴۰٬۷۱۳

موتورها

موتورهای بنزینی
مدل موتور نوع موتور حجم موتور (cc) قدرت گشتاور شتاب ۰–۱۰۰ نهایت سرعت گیربکس آلایندگی CO2 سال تولید
EP3 خطی ۴ سیلندر ۱٬۳۹۷ سانتی‌متر مکعب (۸۵٫۳ اینچ مکعب) ۹۵ اسب بخار متری (۷۰ کیلووات; ۹۴ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۱۳۶ نیوتن متر (۱۰۰ پوند نیرو-فوت) در ۴۰۰۰ rpm ۱۲٫۷ ۱۸۲ کیلومتر بر ساعت (۱۱۳ مایل بر ساعت) BVM5 ۱۵۵ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
EP3 C ۹۸ اسب بخار متری (۷۲ کیلووات; ۹۷ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۱۳۹ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
TU5JP4 ۱٬۵۸۷ سانتی‌متر مکعب (۹۶٫۸ اینچ مکعب) ۱۰۸ اسب بخار متری (۷۹ کیلووات; ۱۰۷ اسب بخار) در ۵۸۰۰ rpm ۱۷۴ نیوتن متر (۱۲۸ پوند نیرو-فوت) در ۴۰۰۰ rpm نامشخص ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت (۱۰۹ مایل بر ساعت) نامشخص از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ (مخصوص بازار چین)
EP6 ۱٬۵۹۸ سانتی‌متر مکعب (۹۷٫۵ اینچ مکعب) ۱۲۰ اسب بخار متری (۸۸ کیلووات; ۱۱۸ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۱۶۰ نیوتن متر (۱۱۸ پوند نیرو-فوت) در ۴۲۵۰ rpm ۱۰٫۸/۱۳ ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت (۱۲۱ مایل بر ساعت)/۱۸۸ کیلومتر بر ساعت (۱۱۷ مایل بر ساعت) BVM5/BVA4 ۱۵۵/۱۷۴ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
EP6 C ۱۲۲ اسب بخار متری (۹۰ کیلووات; ۱۲۰ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۱۴۷/۱۵۷ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
EP6 DT (5FT) خطی ۴ سیلندر توربو ۱۴۰ اسب بخار متری (۱۰۳ کیلووات; ۱۳۸ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۲۴۰ نیوتن متر (۱۷۷ پوند نیرو-فوت) در ۱۴۰۰ rpm ۱۰٫۲ ۲۰۲ کیلومتر بر ساعت (۱۲۶ مایل بر ساعت) BVA4 ۱۸۸ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
EP6 DT (5FX) ۱۵۰ اسب بخار متری (۱۱۰ کیلووات; ۱۴۸ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۸٫۷ ۲۱۷ کیلومتر بر ساعت (۱۳۵ مایل بر ساعت) BVM5 ۱۶۷ g/km
EP6 CDT ۱۵۶ اسب بخار متری (۱۱۵ کیلووات; ۱۵۴ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۸/۸٫۹ ۲۱۴ کیلومتر بر ساعت (۱۳۳ مایل بر ساعت)/۲۱۲ کیلومتر بر ساعت (۱۳۲ مایل بر ساعت) BVM6/BVA6 ۱۵۵/۱۷۶ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
EP6 DTS ۱۷۵ اسب بخار متری (۱۲۹ کیلووات; ۱۷۳ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۸٫۳ ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت (۱۴۰ مایل بر ساعت) BVM6 ۱۸۰ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
EP6 CDTX ۲۰۰ اسب بخار متری (۱۴۷ کیلووات; ۱۹۷ اسب بخار) در ۵۸۰۰ rpm ۲۷۵ نیوتن متر (۲۰۳ پوند نیرو-فوت) در ۱۷۰۰ rpm ۷٫۷ ۲۳۷ کیلومتر بر ساعت (۱۴۷ مایل بر ساعت) ۱۵۹ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
EW10 A خطی ۴ سیلندر ۱٬۹۹۷ سانتی‌متر مکعب (۱۲۱٫۹ اینچ مکعب) ۱۴۳ اسب بخار متری (۱۰۵ کیلووات; ۱۴۱ اسب بخار) در ۶۰۰۰ rpm ۲۰۰ نیوتن متر (۱۴۸ پوند نیرو-فوت) در ۴۰۰۰ rpm ۹٫۶ ۲۰۸ کیلومتر بر ساعت (۱۲۹ مایل بر ساعت) BVM5 نامشخص از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ (مخصوص بازار چین)
موتورهای دیزلی
DV6 ATED4 ۴ سیلندر خطی توربو دیزل ۱٬۵۶۰ سانتی‌متر مکعب (۹۵ اینچ مکعب) ۹۰ اسب بخار متری (۶۶ کیلووات; ۸۹ اسب بخار) در ۳۶۰۰ rpm ۲۱۵ نیوتن متر (۱۵۹ پوند نیرو-فوت) در ۱۷۵۰ rpm ۱۲٫۶ ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت (۱۱۲ مایل بر ساعت) BVM5 ۱۲۰ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
DV6 DTED ۹۲ اسب بخار متری (۶۸ کیلووات; ۹۱ اسب بخار) در ۳۶۰۰ rpm ۲۳۰ نیوتن متر (۱۷۰ پوند نیرو-فوت) در ۱۷۵۰ rpm ۱۲ ۱۱۵ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
DV6 TED4 ۱۱۰ اسب بخار متری (۸۱ کیلووات; ۱۰۸ اسب بخار) در ۳۶۰۰ rpm ۲۴۰ نیوتن متر (۱۷۷ پوند نیرو-فوت) در ۱۷۵۰ rpm ۱۱٫۳ ۱۹۱ کیلومتر بر ساعت (۱۱۹ مایل بر ساعت) BVM5 ۱۲۰ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
DV6 CTED ۱۱۲ اسب بخار متری (۸۲ کیلووات; ۱۱۰ اسب بخار) در ۳۶۰۰ rpm ۲۷۰ نیوتن متر (۱۹۹ پوند نیرو-فوت) در ۱۷۵۰ rpm ۱۱٫۴ ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت (۱۱۸ مایل بر ساعت) BMP6 ۹۵ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
DV6 CTED4 ۱۱۵ اسب بخار متری (۸۵ کیلووات; ۱۱۳ اسب بخار) در ۳۶۰۰ rpm BVM6 ۱۰۰ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
DW10 BTED4 ۱٬۹۹۷ سانتی‌متر مکعب (۱۲۱٫۹ اینچ مکعب) ۱۳۶ اسب بخار متری (۱۰۰ کیلووات; ۱۳۴ اسب بخار) در ۴۰۰۰ rpm ۳۲۰ نیوتن متر (۲۳۶ پوند نیرو-فوت) در ۲۰۰۰ rpm ۱۰٫۱/۱۰٫۶ ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت (۱۳۰ مایل بر ساعت) BVM6/BVA6 ۱۴۶/۱۶۰ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰
DW10 BTED4E5 ۱۴۰ اسب بخار متری (۱۰۳ کیلووات; ۱۳۸ اسب بخار) در ۴۰۰۰ rpm ۱۰٫۱ ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت (۱۲۷ مایل بر ساعت) BVM6 ۱۳۹ g/km از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
DW10 DTED4 ۱۵۰ اسب بخار متری (۱۱۰ کیلووات; ۱۴۸ اسب بخار) در ۴۰۰۰ rpm ۸٫۸ ۱۲۹ g/km
DW10 FDTED4 ۱۶۳ اسب بخار متری (۱۲۰ کیلووات; ۱۶۱ اسب بخار) در ۴۰۰۰ rpm ۱۱٫۷ ۱۹۷ کیلومتر بر ساعت (۱۲۲ مایل بر ساعت) BVA6 ۱۷۴ g/km از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰

نسل دوم (۲۰۱۳-)

پژو ۳۰۸ (T9)
پژو ۳۰۸ نسل دوم
تولیدکننده فرانسه پژو
تاریخ تولید فاز اول: از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸
فاز دوم: از ۲۰۱۸
مکان تولید فرانسه مولوز، فرانسه
فرانسه سوشو، فرانسه
چین ووهان، چین
مالزی کداح، مالزی
کلاس خودروی خانوادگی کوچک
نوع بدنه ۵ درب هاچ بک
۴ درب سدان (چین)
۵ درب استیشن
طرح خودروهای موتور جلو-محور جلو
پلت‌فرم PSA PF2
موتور موتورهای بنزینی:
۱٫۲ لیتری EB2
۱٫۲ لیتری EB2 DT
۱٫۲ لیتری EB2 DTS
۱٫۶ لیتری EP6 CDTD
۱٫۶ لیتری EP6 CDT
۱٫۶ لیتری EP6 FDTX
۱٫۶ لیتری EP6 CDTM
۱٫۶ لیتری EP6 FDTR
۱٫۶ لیتری EP6 CDTR
موتورهای دیزل:
۱٫۶ لیتری DV6 DTED
۱٫۶ لیتری DV6 FDTED
۱٫۶ لیتری DV6 CTED
۱٫۶ لیتری DV6 FCTED
۲٫۰ لیتری DW10 FDTED4
۲٫۰ لیتری DW10 FCTED4
جعبه دنده ۵ و ۶ دنده دستی
۶ دنده اتوماتیک
فاصله بین دو محور هاچ بک: ۲٬۶۲۰ میلیمتر
استیشن: ۲٬۷۳۰ میلیمتر
طول هاچ بک: ۴٫۲۵۳ میلیمتر
استیشن: ۴٫۵۸۰ میلیمتر
عرض هاچ بک: ۱٫۸۰۰ میلیمتر
استیشن: ۱٫۸۰۰ میلیمتر
ارتفاع هاچ بک: ۱٫۴۶۰ میلیمتر
استیشن: ۱٫۴۶۰ میلیمتر
وزن از ۱٬۰۷۵ تا ۱٬۴۲۵ کیلوگرم
خودروهای مرتبط سیتروئن سی۴
پژو آرسی‌زد
پژو ۳۰۰۸
پژو ۴۰۸
مدل پیشین پژو ۳۰۸ نسل اول
نسخه هاچبک  
نسخه استیشن  
نمای داخلی  
نسخه GTi  
نسخه GT  

نگارخانه