میتسوبیشی i-MiEV
تولیدکننده ژاپنمیتسوبیشی
نام‌های دیگر پژو یون
سیتروئن سی صفر
میتسوکا لایک
تاریخ تولید ۲۰۰۹ تا به حال
کلاس خودروی کی
نوع بدنه ۵در هاچ بک
طرح خودروی کی
موتور الکتریکی با با باتری ۱۶۰ کیلووات ساعتی با برد ۱۶۰ کیلومتر
جعبه دنده اوتوماتیک
فاصله بین دو محور ۲.۵۵۰ م.م.
طول ۳.۳۹۵م.م.
۳٬۶۸۰ میلیمتر (۱۴۴٫۹ اینچ)(US)
عرض ۱.۴۷۵م.م.
۱٬۵۸۵ میلیمتر (۶۲٫۴ اینچ)(US)
ارتفاع ۱.۶۰۰ م.م.
۱٬۶۱۵ میلیمتر (۶۳٫۶ اینچ)(US)
وزن ۱.۰۸۰ کیلو گرم(۲٬۳۸۰ پوند)


میتسوبیشیi-MiEV (به انگلیسی: Mitsubishi i-MiEV) یک خودرو پنج در هاچبک الکتریکی با پلتفرم مشترک پژو یون و سیتروئن سی صفر می‌باشد. طول آن در حالت طبیعی ۳٬۳۹۵ میلیمتر (۱۳۳٫۷ اینچ)،عرض آن در حالت طبیعی ۱٬۴۷۵ میلیمتر (۵۸٫۱ اینچ) و ارتفاع آن در حالت طبیعی ۱٬۶۰۰ میلیمتر (۶۳٫۰ اینچ) است.

برای میتسوبیشی i-MiEV یک فن خنک کنندهٔ هوا در نظر گرفته شده که هنگام افزایش درجهٔ حرارت شروع به کار می‌کند، همچنین یک بخاری به عنوان یک گزینه برای خریداران در آب و هوای سرد در نظر گرفته شده که در درجه حرارت پایین به صورت خودکار انجام وظیفه می‌کند.

عمر باتری این خودرو خوب است و دارای گارانتی هشت ساله یا ۱۰۰٬۰۰۰ کیلومتر می‌باشد اما شارژ باتری خالی حدود ۲۲ ساعت طول می‌کشد که از نکات منفی این خودروی ژاپنی به حساب می‌آید. البته میتسوبیشی برایمالکانی که تحمل ۲۲ ساعت شارژ این کوچولو را ندارد یک ایستگاه شارژ سریع در نظر گرفته که باتری این خودرو را بسیار سریع شارژ می‌کند. قدرت موتور این خودرو ۶۶ اسب بخار و گشتاور آن ۱۴۵ پوند فوت می‌باشد. صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۱۳ ثانیه طول می‌کشد اما هیچ چیز غیرطبیعی در مورد چگونگی عملکرد موتور وجود ندارد.

فرمان برقی آن احساس شگفت‌انگیزی در راننده ایجاد و ترمزهای مطمئن آن امکان رانندگی با سرعت ۶۲ مایل بر ساعت را با اعتماد به نفس بالا فراهم می‌کند.

مشخصات فنی

استاندارد آلایندگی:۹۹/۱۲۶

صفر تا شصت :۱۳٫۰ ثانیه

قدرت:۶۶ اسب بخار

حداکثر سرعت:۸۰ مایل بر ساعت

نگارخانه

نمونه یک خودرو پژو یون
نمونه یک خودرو سیتروئن سی صفر